פלדנקרייז

שיטת פלדנקרייז במהותה היא סדרת שיעורי תנועה, שמטרתם לשפר יציבה, קואורדינציה ואת כלל פעילותו ויכולתו של האדם, תוך פיתוח המודעות והקשב, בתהליך לימוד טבעי.

מערכי שיעור אלה מבוססים על ידע רב בפיסיקה, התבוננות בתינוקות, אמנויות לחימה, הכרת התנאים הנחוצים ללמידה ועוד. והם מתאימים לכל אדם בכל גיל. לספורטאים, רקדנים, אמנים, וגם לאלו שיושבים שעות מול המחשב, וגורמים להקלה באי נוחות וכאבים. 

 

במכון שלנו ניתן להשתלב


בשיעור קבוצתי- מודעות בתנועה. הנחיה מילולית לסדרה של תנועות, הכוללת את כל הגוף ופעולותיו כמו: ישיבה, עמידה, יציבה,הליכה, התמצאות במרחב נשימה ועוד. התנועות מתבצעות בשכיבה על מזרן,ישיבה ועמידה.


שיעור אישי - המדריך משתמש בידיו בעדינות כדי להניע את המתאמנים. השיעורים מתאימים לאנשים בכל הגילאים להקלה בכאבים הקשורים לאירגון הגוף, במקרים של עקמת, לאחר שיקום ופיזיותרפיה ועוד. שיעורים אלו מתבצעים בשכיבה על מיטת טיפולים.
במהלך השיעורים מלווה המדריך את המתאמנים בקשב רב, בתהליך הדרגתי ותומך.

קצת על פלדנקרייז:

ד"ר משה פלדנקרייז נולד ברוסיה ב-1904 ובגיל 14 עלה לישראל. במהלך חייו התאמן בג'ודו והיה הראשון שקבל "חגורה שחורה" בצרפת וייסד שם את "מועדון הג'ו ג'יטסו".

את לימודיו המדעיים סיים בפריס, קיבל תואר דוקטור בפיסיקה גרעינית.

 

במהלך מלחמת העולם השניה שימש ד"ר פלדנקרייז כקצין מדע בצבא הבריטי בלונדון, ועסק בפיתוח שיטות לחימה לצוללות.

הוא היה חובב כדורגל, ובמהלך פציעה בברך חיפש דרכים להקל על עצמו, כדי להמנע מניתוח. בתוך כך הוא חקר את נושא התפתחות ההליכה ואת מיומנויות הלמידה של האדם מינקות.


ד"ר פלדנקרייז פיתח שיטה מקיפה לשכלול היכולת האנושית באמצעות תנועה. הוא ייסד את "מכון פלדנקרייז לחקר התנועה ושיפורה".

בין תלמידיו הנודעים היה ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל, דוד בן גוריון.

  • White Facebook Icon

© כל הזכויות שמורות למרכז קורן - מבשרת ציון

058-724-8580

מרכז קורן לפיזיותרפיה ותנועה

רח' חרמון 2 קומה 2 בניין בריאותה

מבשרת ציון, ישראל